Perfetti Van Melle
14 Perfetti Van Melle çalışanı 165 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > Finans

Ürün Müdür Yardımcısı
Okula sadece derse gitmek için değil sosyalleşmek için de gitsinler. Konferanslara, seminerlere katılsınlar, kulüplere üye olsunlar. Mutlaka Erasmus ya da Exchange programlarına başvursunlar. Çünkü iş başvuruları sırasında yurt dışında okumak çok büyük bir artı oluyor. Work and Travel da olabilir eğer Erasmus ya da Exchange programına başvurma şansları geçtiyse. Yurt dışında yaşama ya da aileden uzak yaşama kesinlikle insanın kişiliğine çok büyük bir artı katıyor. Çünkü her zaman ailemiz yanımızda olmayacak. O yüzden bu tecrübeyi bir an önce, erken yaşlarda kazanıyor olmakta yarar var. Kesinlikle staj yapsınlar. Zorunlu stajları yoksa gönüllü staj yapsınlar. Çünkü öğrencilikte iş hayatına en yakın şey staj oluyor. Stajlarda ne olmak istediğiniz ya da ne olmak istemediğinizi öğrenmiş oluyorsunuz. Bu da iş başvuruları sırasında nereye başvurup nereye başvurmayacağınıza karar vermenizde önemli bir etken olacak. Perfetti gibi yerlerde çalışmak istiyorsanız bu aktiviteleri okul hayatınızdayken tamamlamış olmanızda büyük yarar var.
Ürün Müdür Yardımcısı
Aslında grubun geneline baktığımızda Perfetti Türkiye’nin yaş ortalaması genç kalıyor. Yurt dışında çok daha yüksek yaş ortalamalı grup şirketleri var. Ama tabi 25 yıldır Türkiye’de olmasından dolayı da çok uzun yıllardır tecrübeli çalışanları da var. Yeni mezun çalışanı da var. Yeri geldiğinde bu iki farklı yaş grubundakiler aynı ekip içerisinde olabiliyorlar. Ama şirket bu iki farklı neslin birbirine adaptasyonu ve iletişimiyle ilgili eğitimler ve destekleri sağladığı için iki taraf da birbirine anlayışlı bir şekilde ortak bir amaç için çalışabiliyorlar. Yeniler eskilerin tecrübelerinden faydalanıyor. Eskiler de yenilerin bu son gelişmelerle ilgili olan bilgisinden fayda sağlıyor. Karşılıklı ortak bir fikir alışverişi olabiliyor.
Ürün Müdür Yardımcısı
Galiba en çekici yanı sakız ve şekerlerle dolu bir ortamda çalışıyor olmanız. Her zaman elinizin altında sakız ve şeker olabiliyor. Diğer çekici yanı da global bir şirket olduğu için yurt dışı fırsatları çok fazla. Şirket içinde hem yurt içi hem yurt dışında açılan pozisyonlar önce çalışanlara duyuruluyor. Eğer insan kaynaklarına kendinizi yurt dışında çalışmaya uygun olarak belirtirseniz siz de bu pozisyonla değerlendirmeye alınabiliyorsunuz. Şu anda Türkiye’de de Finans Direktörü ve finansta Controlling’ten Sorumlu Müdür de İtalyan. Çekici yanlarından bir tanesi de bu çok uluslu yapıda çalışıyor olmanız.
Ürün Müdür Yardımcısı
Perfetti ile üniversitedeyken tanıştım. İşletme ve Ekonomi Kulübü’ndeyken bir sponsorluk görüşmesi için iletişim kurmuştuk Perfetti’yle. Sonrasında aklıma kazınmıştı zaten. Öğrenciyken kulüp sayesinde bir sürü şirketle tanışma imkanım olmuştu. Mezun olduktan sonra da bir kariyer sitesinde ilanını gördüm ve başvurdum. Bir gün de benim sponsorluk istenen tarafta olacağım hiç aklıma gelmemişti başvururken. Perfetti’ye 2013 yılında mezun olduktan sonra girdim. Önce finans departmanında başladım. 2 yıl kadar çalıştıktan sonra pazarlamaya geçtim. Şu an sakız kategorisinden sorumlu Ürün Müdür Yardımcısı pozisyonundayım.