Perfetti Van Melle
14 Perfetti Van Melle çalışanı 165 soru cevapladı.

Kariyer Olanakları

Sağlık Emniyet ve Çevre Müdürü
Bir kere olmazsa olmaz, çalışkan olmamız lazım. Araştırmayı seviyor olmamız lazım, yeniliğe açık olmamız lazım. Teknolojiyi takip ediyor olmamız lazım. Üretim her zaman zor ve meşakkatli derler. Biz o zorluğu çekiyor olabiliriz ama inan o kadar eğlenerek, o kadar farklılıkları görerek çalışıyoruz ki içeride, bunu anlamıyoruz. Günün nasıl geçtiğini bazen fark edemiyoruz. Farklı tasarımlarla çalışıyor oluyoruz. O yüzden çalışmayı seviyorsanız, farklı fikirleriniz varsa, yaratıcıysanız ve bunu göstermeyi seviyorsanız Endüstriyel Operasyonlar tam da çalışacağınız yer.
İnsan Kaynakları Direktörü
Perfetti Van Melle Türkiye olarak yurt dışında çalışan birçok çalışanımız var. Bu kişiler uzman olarak da gidebiliyorlar, yönetici olarak da. Perfetti Van Melle Türkiye’de yetişmiş ve şu anda expat olarak çalışan birçok üst düzey yönetici de var. Bakarsanız hemen hemen her bir departmanımızdan burada çalışmış kişiler yurt dışındaki belli rollerde çalışıyorlar. Yurt dışında çalışan Türk İK direktörümüz de var. Perfetti Van Melle Türkiye’de yetişmiş ve burada üst düzey yöneticilikler yapmış Amerika kıtasına bakan başkan yardımcımız da var. Dolayısıyla Perfetti Van Melle Türkiye, Perfetti Van Melle için yetenek üreten de bir şirket.
Kimya mühendisliği aslında çok geniş bir sektör. İş alanı olarak çok fazla alanda çalışılabilir. Benim okurken gıda veya ilaç sektörü üzerine düşüncelerim vardı. Pek çok arkadaşım da çalışma hayatlarına ilaç sektöründe başladı. Daha sonra geçiş yapanlar oldu. İlaç olabilir, gıda olabilir, bunun dışında kozmetik tarafında kimya mühendisleri yoğunlukla çalışabiliyor. Bunların dışında petrolde çok fazla çalışan arkadaşım var. Proses anlamında biz dahil oluyoruz süreçlere. Her üretilen ürünün aslında belli bir proses olduğunu düşünürsek kimya tarafı çok ilgili olmuş oluyor. Bu ArGe aşamalarında, laboratuvar aşamalarında veya kalite kontrol tarafında da kimya mühendisleri yoğunluklu olarak çalışabiliyor.
İnsan Kaynakları Birim Müdürü
Perfetti Van Melle için yeni mezun, daha önceden iş hayatı deneyimi olmayan adaylar aslında çok kıymetli. Neden kıymetli? Çünkü organizasyonun pek çok seviyesine baktığımızda kişiler stajyerlikten başlamış, part time görevler almış ve daha sonrasında uzmanlık, yöneticilik, müdürlük hatta yurt dışında görevler almış. Bu aslında organizasyonun hem yeni mezun, hem genç yeteneklere verdiği değer ve kıymeti gösteriyor. Bu noktadan başlayarak Career Kitchen programını dizayn ettik. Career Kitchen programı genç yeteneklerle buluştuğumuz özel bir program. Bu program dahilinde öğrencilerimize hem staj olanakları sağlıyoruz hem de part time fırsatlar sağlıyoruz. Uzun vadede bu programdan öğrencilerin, organizasyonumuz içerisinde görev almasını hedefliyoruz.
İnsan Kaynakları Birim Müdürü
Uluslararası İlişkiler aslında geniş bir eğitim programına sahip. Hem İktisadi İdari Bilimler derslerini görüyorsunuz, hem de seçmeli derslerle kendi istediğiniz alana yön verebiliyorsunuz. Ben böyle bir eğitim sistemiyle ilerleyebildim. Yapmış olduğum staj deneyimiyle de beraber aslında 3. sınıftan itibaren insan kaynakları yapmak istediğimi biliyordum. Bu doğrultuda buna özel dersler ile eğitimime devam ettim. Genel olarak arkadaş çevreme baktığımda ithalat ihracatla uğraşan arkadaşlarım da var, insan kaynakları yapanlar var, satış alanında çalışanlar var. Kimse siyaset alanında çalışmıyor ya da bu alanda faaliyet göstermiyor. Ama her bir arkadaşım günün sonunda kendi yapmak istediklerini doğru değerlendirerek mutlu ve başarılı oldukları işlerde yer alıyorlar.
Ulusal Satış Direktörü